LED-rakennusvalaisin 50 W IP65 – Tehokas ulkovalaisin musta, energiatehokas ja kestävä
-
1–2 päivää -
2 vuotta -
177x152x25 mm -
4000 -
50W -
IP65
- Luokat:
- LED-rakennusvalot
- Rakennusvalot
50 W:n IP66-luokiteltu LED-rakennusvalaisin on tehokas ja energiatehokas ratkaisu sekä sisä- että ulkovalaistukseen. Modernin mustan alumiini- ja lasikotelonsa ansiosta tällä valaisimella on kestävä ulkonäkö ja se sopii esimerkiksi puutarhoihin, julkisivuihin, ajoväylille tai työpajoihin.
86 lumenin valoteholla wattia kohden ja 100°:n säteilykulmalla lamppu levittää kirkasta valoa laajalle alueelle. CRI-arvon 75 ansiosta värit toistuvat luonnollisina. Epistar SMD2835 LED -tekniikka ja integroitu ohjain takaavat pitkän, jopa 17 000 tunnin käyttöiän.
Rakennusvalaisin on IP66-sertifioitu, täysin pöly- ja vesitiivis, ja se kestää -20 °C - +40 °C lämpötiloja. Se on helppo asentaa ±40 cm virtajohdon avulla, ja se toimitetaan mukana tulevan valonlähteen kanssa.
Vain 448 grammaa painava ja kompaktin kokoinen (176x137x25 mm) lamppu on käytännöllinen ja monipuolinen. Lisäksi saat kahden vuoden takuun, joka takaa laadun ja luotettavuuden.
| SKU | 514B |
|---|---|
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 50 kWh/1000h |
| Frequency | 50 Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 4000 |
| Beam Angle | 120º |
| Te gebruiken bij temp. | -20 / +40° |
| Lifetime [h] | 25 000 tuntia |
| Behuizing | Alumiini ja lasi |
| IK | 07 |
| Ip | IP65 |
| Tuotteen väri | Musta |
| Afmeting | 177x152x25 mm |
| Minimale aankoop | 1 Kappale |
| Paino | 0.365000 |
| Warranty | 2 vuotta |
| voorraad | 1–2 päivää |
| Aansluiting | Näyttökaapeli +/- 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Kyllä |
| LED Type | Epistar SMD2835 |
| Kwh/jaar | 100 |
| Geleverd incl. lichtbron | Kyllä |
| Gebruik | Käytä sisällä ja ulkona |
| Energielabel | A++ |
| Certificate | CE / RoHS / TÜV |
| Cooperation with a dimmer | Ei |
| Dikte (in_mm) | 25 mm |
| Cri | 75 |










