LED-rakennusvalaisin 30 W IP65 – Tehokas ulkovalaisin musta, energiatehokas ja kestävä
-
4 päivää -
2 vuotta -
141x107x25 mm -
83 lm/W -
30W -
IP65-suojaus
- Luokat:
- LED-rakennusvalot
- Rakennusvalot
30 W:n IP65-luokiteltu LED-rakennusvalaisin on tehokas ja energiatehokas ratkaisu sekä sisä- että ulkovalaistukseen. Modernin mustan alumiini- ja lasikotelonsa ansiosta tällä valaisimella on kestävä ulkonäkö ja se sopii erilaisiin käyttötarkoituksiin, kuten puutarhoihin, julkisivuihin, ajoväylille tai työpajoihin.
83 lumenin valoteholla wattia kohden ja 100°:n säteilykulmalla lamppu levittää kirkasta valoa laajalle alueelle. Korkean 80:n CRI:n ansiosta värit toistuvat luonnollisesti ja tarkasti. SMD LED -teknologia ja ohjainvapaa rakenne takaavat pitkän, jopa 17 000 tunnin käyttöiän.
Rakennusvalaisin on IP65-sertifioitu, täysin pöly- ja roiskevesitiivis, ja se kestää lämpötiloja -20 °C - +40 °C. Se on helppo asentaa ±40 cm:n virtajohdon avulla, ja se toimitetaan mukana tulevan valonlähteen kanssa.
Vain 309 grammaa painava ja kompaktin kokoinen (141x107x25 mm) lamppu on käytännöllinen ja monipuolinen. Lisäksi saat kahden vuoden takuun, joka takaa laadun ja luotettavuuden.
| SKU | 506B |
|---|---|
| Wattage | 30W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 30 kWh/1000h |
| Frequency | 50 Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 83 lm/W |
| Beam Angle | 100 astetta |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40 |
| Lifetime [h] | 17 000 tuntia |
| Behuizing | Alumiini ja Lasi |
| IK | 07 |
| Ip | IP65-suojaus |
| Tuotteen väri | Musta |
| Afmeting | 141x107x25 mm |
| Minimale aankoop | 1 Kappale |
| Paino | 0.309000 |
| Warranty | 2 vuotta |
| voorraad | 4 päivää |
| Aansluiting | Näyttökaapeli +/- 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Ilman ajuria |
| LED Type | SMD-levy |
| Kwh/jaar | 60 |
| Geleverd incl. lichtbron | Kyllä |
| Gebruik | Käytä sisällä ja ulkona |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE |
| Cooperation with a dimmer | Ei |
| Dikte (in_mm) | 25 mm |
| Cri | 80 |





