LED-rakennusvalaisin 150 W IP65 – Harmaa ulkovalaisin lasituksesta riippumattomalla linssillä, energiatehokas ja 5 vuoden takuulla
-
4 päivää -
5 vuotta -
304x269x38 mm -
95 lm/W -
150W -
IP65-suojaus
- Luokat:
- LED-rakennusvalot
- Rakennusvalot
150 W:n IP65-luokiteltu harmaa LED-rakennusvalaisin on tehokas ja energiatehokas ratkaisu sekä sisä- että ulkovalaistukseen. Tässä versiossa on erityinen häikäisynestolinssi, joka jakaa valon tasaisesti ja estää ärsyttävän häikäisyn. Tämä varmistaa paremman visuaalisen mukavuuden, lisääntyneen turvallisuuden ja miellyttävämmän valaistuksen pitkäaikaisessa käytössä.
Kestävän alumiini- ja polykarbonaattikotelonsa sekä modernin harmaan viimeistelynsä ansiosta tämä lamppu sopii erinomaisesti julkisivuihin, pysäköintialueille, urheilukentille tai työpajoihin. 95 lumenin valoteholla/watti ja 85°:n säteilykulmalla lamppu tuottaa tehokasta ja kohdennettua valoa. Korkean >80 CRI:n ansiosta värit toistuvat uskollisesti. Ohjaamaton LED-tekniikka takaa erittäin pitkän, 50 000 tunnin käyttöiän.
Rakennusvalaisin on IP65-sertifioitu, pöly- ja roiskevesitiivis, ja se kestää lämpötiloja -20 °C - +40 °C. Asennus on helppoa ±40 cm:n virtajohdon ansiosta, ja lamppu toimitetaan valonlähteineen.
Tämä lamppu on tehokas ja kestävä, sillä se painaa 1,32 kg ja sen mitat ovat 304x269x38 mm. Lisäksi sillä on 5 vuoden takuu, joka antaa lisämielenrauhaa.
- Häikäisynesto linssi – mukava ja turvallinen valo
- Pitkä käyttöikä, 50 000 tuntia
- Korkea hyötysuhde, 95 lm/W
- CRI >80 luonnollisille väreille
- Säänkestävä (IP65) ja kestävä muotoilu
- 5 vuoden takuu
| SKU | 542G |
|---|---|
| Wattage | 150W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 150 kWh/1000h |
| Frequency | 50 Hz |
| Power factor | 0,9 |
| Lumen | 95 lm/W |
| Beam Angle | 85° |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40° |
| Lifetime [h] | 50 000 tuntia |
| Behuizing | Alumiini ja Polykarbonaatti |
| IK | 08 |
| Ip | IP65-suojaus |
| Tuotteen väri | Harmaa |
| Afmeting | 304x269x38 mm |
| Minimale aankoop | 1 Kappale |
| Paino | 1.320000 |
| Warranty | 5 vuotta |
| voorraad | 4 päivää |
| Aansluiting | Näyttökaapeli +/- 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Ilman ajuria |
| Kwh/jaar | 300 |
| Geleverd incl. lichtbron | Kyllä |
| Gebruik | Käytä sisällä ja ulkona |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Ei |
| Dikte (in_mm) | 38 mm |
| Cri | >80 |





