LED-rakennusvalaisin 100 W IP65 – Harmaa ulkovalaisin lasituksesta riippumattomalla linssillä, energiatehokas ja 5 vuoden takuulla
-
4 päivää -
5 vuotta -
264x218x35 mm -
100 lm/W -
100 W -
IP65-suojaus
- Luokat:
- LED-rakennusvalot
- Rakennusvalot
Harmaa 100 W:n IP65-luokiteltu LED-rakennusvalaisin on korkealaatuinen ja energiatehokas ratkaisu sekä sisä- että ulkovalaistukseen. Tässä versiossa on erityinen häikäisynestolinssi, joka jakaa valon tasaisesti ja estää ärsyttävän häikäisyn. Tämä varmistaa paremman visuaalisen mukavuuden, lisääntyneen turvallisuuden ja miellyttävämmän valaistuksen pitkäaikaisessa käytössä.
Modernin harmaan alumiini- ja PC-kotelon ansiosta tällä lampulla on kestävä ja ammattimainen ulkonäkö, joten se sopii täydellisesti esimerkiksi puutarhoihin, julkisivuihin, pysäköintialueille tai työpajoihin. 100 lumenin valoteholla/watti ja 85°:n säteilykulmalla lamppu tuottaa tehokasta ja kohdennettua valoa. Korkean >80 CRI:n ansiosta värit toistuvat luonnollisesti ja tarkasti. Ohjaamaton LED-tekniikka takaa erittäin pitkän, jopa 50 000 tunnin käyttöiän.
Rakennusvalaisin on IP65-sertifioitu, täysin pöly- ja roiskevesitiivis, ja se kestää lämpötiloja -20 °C - +40 °C. Se on helppo asentaa ±40 cm:n virtajohdon avulla, ja se toimitetaan mukana tulevan valonlähteen kanssa.
Tämä lamppu painaa 850 grammaa ja on kooltaan 264x218x35 mm, joten se on tehokas ja kestävä. Lisäksi saat 5 vuoden takuun, joka takaa laadun ja luotettavuuden.
| SKU | 541G |
|---|---|
| Wattage | 100 W |
| Voltage | 220V |
| Energy consumption | 100 kWh/1000h |
| Frequency | 50 Hz |
| Lumen | 100 lm/W |
| Beam Angle | 85° |
| Te gebruiken bij temp. | -20/+40° |
| Lifetime [h] | 50 000 tuntia |
| Behuizing | Alumiini ja tietokone |
| IK | 08 |
| Ip | IP65-suojaus |
| Tuotteen väri | Harmaa |
| Afmeting | 264x218x35 mm |
| Minimale aankoop | 1 Kappale |
| Paino | 0.850000 |
| Warranty | 5 vuotta |
| voorraad | 4 päivää |
| Aansluiting | Näyttökaapeli +/- 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Ilman ajuria |
| Kwh/jaar | 200 |
| Geleverd incl. lichtbron | Kyllä |
| Gebruik | Käytä sisällä ja ulkona |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Ei |
| Dikte (in_mm) | 35 mm |
| Cri | >80 |






