LED-paneeli 60x60cm 36W UGR<19 Vaihtoehto: Himmennettävä 100L/w Sis. ajurin
-
2–3 päivää -
5 vuotta -
60*60cm -
100 p/p -
36W -
IP-41
- Luokat:
LED-paneeli 60x60cm valkoinen 36W UGR<19 100L/w sis. ajurin VAIHTOEHTO: Himmennettävä
Tämä LED-paneeli on kooltaan 59,5x59,5 cm, paksuus 10 mm ja sen UGR-arvo on < 19: lue TÄÄLTÄ lisätietoja UGR-arvosta.
Tämän paneelin virrankulutus on 36 wattia ja sen valoteho 100 L/W.
Saatavilla useissa vaaleissa väreissä K3000, K4000 ja K6000
Sivut on viimeistelty noin 24 mm leveällä valkoisella alumiinireunuksella.
LED-paneeli toimitetaan vakiona ohjainlaitteen kanssa; ohjainlaitteeseen on kiinnitetty +/- 20 cm:n johto, joka voidaan kytkeä verkkovirtaan.
Vaihtoehtoisesti voimme toimittaa sinulle myös välkkymättömän ajurin.
LED-paneelissa LEDit on asennettu sivulle/sivuille, ja valo jakautuu tasaisesti koko paneeliin erityisen muovilevyn (PMMA) avulla.
LED-paneeleita käytetään erilaisissa kattotyypeissä.
Alaslaskettu katto:
LED-paneelin asentaminen alaslaskettuun kattoon on helppoa. Irrotat kattolevyn katosta ja asetat LED-paneelin paikalleen; et tarvitse ylimääräisiä kiinnitysmateriaaleja.
Betoninen katto:
Jos kattoon ei voi asentaa LED-paneelia, voit asentaa sen kattoa vasten.
Tarvitset pinta-asennuskehyksen. Tämä kehys koostuu neljästä alumiiniprofiilista, jotka ruuvataan kattoon, minkä jälkeen voit liu'uttaa LED-paneelin niihin. Klikkaa tästä nähdäksesi sopivan profiilin tälle paneelille.
Kipsilevykatto:
Jos katossa on tyhjää tilaa, kuten kipsilevykatto, puukatto jne., LED-paneeli voidaan asentaa kattoa vasten.
Tarvitset 4 klipsiä LED-paneelin kiinnittämiseen. Klikkaa tästä klipsien kiinnittämiseen.
LED-paneelin ripustaminen kaapeleihin:
Paneelin ripustamiseen vaijereihin (joita kutsutaan myös riippuvalaisimiksi) tarvitset teräsvaijerisetin; klikkaa tästä.
Näiden kaapeleiden pituus on enintään 100 cm, ja niitä voidaan säätää haluttuun pituuteen.
Mitä LED-paneelia ostaessa kannattaa ottaa huomioon?
Tarjolla on monia LED-paneeleja; toinen on jopa halvempi kuin toinen, mutta mitä eroa niillä on?
LED-paneelissa on rei'itetty levy, joka hajottaa valoa sivuilta, joilla LEDit sijaitsevat.
Rei'itettyä levyä on saatavilla useina versioina; katsokaa vain olemassa olevia kauppoja, toimistoja tai supermarketteja, joihin on asennettu LED-paneeleja, ja huomaatte, että joissakin paneeleissa on keskellä keltainen raita tai, mikä vielä pahempaa, ne alkavat muuttua mustiksi.
Tämä tarkoittaa, että paneelissa ei ole PMMA (polymetyylimetakrylaatti) -sisälevyä.
PMMA:lla on se etu, että se värjäytyy vain vähän tai ei ollenkaan UV-säteilyn vaikutuksesta.
Halvan LED-paneelin värjäytyminen tulee näkyviin jo muutamassa kuukaudessa ja tummuu vain, kunnes siitä ei enää juurikaan tule valoa.
Mitä on välkkymätön?
Vakiomuotoinen LED-paneeli lähettää välkkyvää valoa, jota ei näy paljaalla silmällä.
Ota kuva tai video normaalista paneelista matkapuhelimellasi, niin näet välkkymisen heti.
Silmäsi ärsyyntyvät tästä valosta, mikä johtaa silmien herkkyyteen, päänsärkyyn ja keskittymisvaikeuksiin.
| SKU | 1240BWHG |
|---|---|
| Wattage | 36W |
| Minimum Order | 1 |
| Afmeting | 60*60cm |
| Dikte (in_mm) | 9 |
| voorraad | 2–3 päivää |
| Paino | 6.600000 |
| Aansluiting | LED-ohjain |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -20°C - +50°C |
| Lumen | 100 p/p |
| Incl. Driver | Kyllä |
| LED Type | Epistar SMD4014 |
| Ip | IP-41 |
| Kwh/jaar | 72 |
| Geleverd incl. lichtbron | Kyllä |
| Gebruik | Sisällä |
| Beam Angle | 120º |
| Warranty | 5 vuotta |
| Behuizing | Valkoinen Reunus |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 50000 |
| Certificate | CE / RoHS / TÜV |
| Cooperation with a dimmer | 1-10V |
| Cri | 80 |




