LED-syväsäteilijä UFO – Säädettävä 100 W / 150 W / 200 W – 180 lm/W – IP65 – Sensori lisävarusteena
-
4 päivää -
5 vuotta -
354 x 354 x 183mm -
180 l/paino -
120/150/200 W säädettävä -
IP65-suojaus
Säädettävällä teholla (100 W / 150 W / 200 W) varustettu LED-korkeasäteilijä UFO on erittäin tehokas teollisuuskäyttöön tarkoitettu LED-lamppu , joka tarjoaa maksimaalista joustavuutta ja energiansäästöä. Poikkeuksellisen korkean 180 lumenin/watti -tehokkuuden ansiosta tämä lamppu tuottaa erittäin tehokkaan ja tasaisen valotehon pitäen energiankulutuksen alhaisena.
Säädettävän tehon ansiosta samaa lamppua voidaan käyttää eri asennuskorkeuksilla ja sovelluksissa. Tämä tekee tästä UFO High Bay -valaisimesta ihanteellisen varastoihin , jakelukeskuksiin, tuotantohalleihin ja logistiikka-alueille . Lamppu tarjoaa myös kirkkaan, mukavan ja luotettavan työvalon työpajoihin, autotalleihin ja varastoihin .
Kestävän alumiinikotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta tämä LED-korkeasäteilijä sopii pölyisiin, kosteisiin ja teollisuusympäristöihin , kuten maataloustuotteiden varastotiloihin, talleille ja ratsastusmaneesille . Lisäksi lamppua käytetään laajalti urheiluhalleissa, kuntosaleilla, pysäköintihalleissa, liikerakennuksissa ja korkeissa näyttelytiloissa . Laajan -40 °C - +45 °C: n lämpötila-alueen ansiosta lamppu soveltuu myös katettuihin ulkotiloihin , kuten lastaus- ja purkualueille sekä teollisuuskatoksiin .
Lamppu on valmis käytettäväksi pistokeanturin kanssa , mutta anturit eivät sisälly vakiovarustukseen ja ne voidaan tilata erikseen . Ilman anturia lamppu toimii täysin normaalisti tavallisena LED-korkeasäteilijänä asetetulla teholla.
Himmennys on mahdollista vain yhdessä valinnaisen anturin kanssa ; ilman anturia lamppua ei voi himmentää .
Korkealaatuisten Philips SMD3030 LEDien , pitkän 50 000 tunnin käyttöiän, A+++ energialuokan ja 5 vuoden takuun ansiosta tämä säädettävä LED-syväsäteilijä on kestävä, luotettava ja tulevaisuudenkestävä valinta ammattikäyttöön.
| SKU | 6032 |
|---|---|
| Wattage | 120/150/200 W säädettävä |
| Minimale aankoop | 1 laatikko ( 4 Kappale ) |
| Afmeting | 354 x 354 x 183mm |
| Dikte (in_mm) | 183 mm |
| Diameter | 354 mm |
| Aantal | Laatikko (4 kpl) |
| voorraad | 4 päivää |
| Paino | 2.900000 |
| Voltage | 220V |
| Aansluiting | Näyttökaapeli +/- 110 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Te gebruiken bij temp. | -40 ~ +45°C |
| Lumen | 180 l/paino |
| Incl. Driver | Kyllä |
| LED Type | SMD3030 Philips |
| Ip | IP65-suojaus |
| Kwh/jaar | 400 |
| Geleverd incl. lichtbron | Kyllä |
| Gebruik | Käytä sisällä ja ulkona |
| Beam Angle | 90° |
| Warranty | 5 vuotta |
| Behuizing | Alumiini ja PMMA |
| Energielabel | A+++ |
| Lifetime [h] | 50 000 tuntia |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | Ei |
| Cri | >80 |
| Tuotteen väri | Musta |






