LED-syväsäteilijä UFO 120/150/200W 1-10V himmennettävä 150L/W IP65
-
2–3 päivää -
5 vuotta -
Ø347*142(H)mm -
150 l/vk -
120/150/200 W säädettävä -
IP65-suojaus
Tämä LED-korkeasäteilijä UFO on tehokas ja energiatehokas ratkaisu teollisuusvalaistukseenkorkeissa tiloissa. Lamppua käytetään laajalti varastovalaistukseen , hallivalaistukseen , tehdasvalaistukseen ja työpajavalaistukseen , mutta se sopii ihanteellisesti myös urheiluhalleihin, pysäköintihalleihin, jakelukeskuksiin ja maatalousrakennuksiin .
Säädettävän 120 / 150 / 200 W:n tehon ansiosta valotehoa voidaan helposti mukauttaa tilaan. Tämä tekee tästä LED-korkeasäteilijästä joustavasti sopivan monenlaisiin ammattimaisiin käyttötarkoituksiin pienemmistä työpajoista suuriin teollisuushalleihin ja varastoihin.
150 lumenin tehokkuudella wattia kohden ja laajalla 120°:n valokeilalla tämä lamppu tarjoaa tasaisen ja tehokkaan valaistuksen suurille pinnoille. Integroitu 1–10 V:n himmennystoiminto mahdollistaa valon voimakkuuden tarkan säädön, mikä sopii ihanteellisesti energiansäästöön ja valonhallintaan teollisuusympäristöissä.
Kestävä IP65-alumiinikuori ja IK08-iskunkestävyys tekevät tästä LED-korkeasäteilijästä sopivan sekä sisä- että ulkokäyttöön , kuten teollisuuskatosten alle, lastaus- ja purkualueille sekä pölyisiin tai kosteisiin tiloihin. Laajan -40 °C - +60 °C: n lämpötila-alueen ansiosta lamppu toimii luotettavasti ankarissakin olosuhteissa.
Korkealaatuisten Philipsin LEDien ja ammattimaisen Sosen-ajurin yhdistelmä takaa vakaan valonlaadun ja jopa 50 000 käyttötunnin pitkän käyttöiän, mikä tekee tästä LED-korkeavalaistuksesta kestävän ja vähän huoltoa vaativan valinnan ammattimaisiin asennuksiin.
| SKU | 6023 |
|---|---|
| Wattage | 120/150/200 W säädettävä |
| Voltage | 100-277V, 50/60Hz |
| Lumen | 150 l/vk |
| Beam Angle | 120° |
| Te gebruiken bij temp. | -40°C ~60°C |
| Lifetime [h] | 50 000 tuntia |
| Behuizing | Alumiini |
| IK | IK08 |
| Ip | IP65-suojaus |
| Tuotteen väri | Musta |
| Afmeting | Ø347*142(H)mm |
| Minimale aankoop | 1 laatikko ( 4 Kappale ) |
| Paino | 3.300000 |
| Warranty | 5 vuotta |
| voorraad | 2–3 päivää |
| Aansluiting | Näyttökaapeli +/- 40 cm |
| Type lichtbron | LED |
| Incl. Driver | Sosen Driver |
| LED Type | Philips |
| Kwh/jaar | 400 |
| Geleverd incl. lichtbron | Kyllä |
| Gebruik | Käytä sisällä ja ulkona |
| Energielabel | A+++ |
| Certificate | CE / RoHS |
| Cooperation with a dimmer | 1-10V |
| Dikte (in_mm) | 142 mm |
| Cri | >80 |
| Diameter | 347 mm |




